Newsletter Garść Wartości #8

Zmaterializowana wersja newslettera 😁 Zapraszam na szybki przegląd.

OpenTofu is going GA

Wspomniany jakiś czas temu fork Terraforma jest już production ready! Muszę sprawdzić czy moje skrypy do proxmoxa na tym pójdą…

Lessons I learned in the last 10 years

Lubię takie podsumowania. Drugi punkt poczułem na własnej skórze, gdy lata temu rozpocząłem projekt na .NET Core 1.0. Ogólnie wszystko raczej działało, ale kilka 3rd-party paczek nie była komptabyilna i musiałem kombinować. Punkt 9 (toksyczne środowisko pracy) dobrze pokazuje, że pieniądze to nie wszystko.

jqnatividad/qsv: CSVs sliced, diced & analyzed.

Bardzo rozbudowana apka w CLI do pracy na CSV‘kach. A, bym zapomniał. Napisana w Rust! Dla niektórych to wystarczający powód by używać 😁. Na pewno przydatne, gdy rozmiar danych przekracza możliwości excel’a.

Galah – Honeypot… chatGPT driven?

A gdyby tak napisać Honeypot który… odpowiada sensownie każdy request? Ciekawy pomysł na wykorzystanie chatGTP. Tylko trzeba uważać na koszty i limity API 😅.

Dutch man sabotaged Iranian nuclear program without Dutch government’s knowledge

Mało kto nie kojarzy Stuxnet, czyli ataku na Irański program nuklearny. Mało kto wiedział że, oprócz Izreala i USA, maczała w tym palce służba z Holandii i zatrudniony przez nich Van SabbenDwa tygodnie po akcji zginął w wypadku motocyklowym. Co za przypadek 🧐.

Newsletter

Zapisz się na newsletter, jeśli nie chcesz ominąć kolejnego wydania Garść Wartości 😁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *